MÜMİN KARGI 0535 799 87 71

Arrow up
Arrow down


kalite belgemiz

ceviz bahçesiCeviz, uzun ömürlü bir yatırım olduğu için ceviz bahçesi kurulumu yapılırken aşağıdaki maddelere çok dikkat edilmelidir. Önce ceviz bahçesi yerinin seçimiyle işe başlanır. Çok dik yamaçlar bakım-hasat işlerini zorlaştırır. Çok eğimli arazilerde, dik yamaçlarda teraslama şeklinde ceviz bahçesi kurulmalıdır.

Tepe üstlerinde rüzgarın şiddeti ve sıcaklık değişimleri dikkate alınmalıdır. Çanak şeklinde çukur yerlerde ise hava akımı olmayacağından soğuk birikmesi olacak ve ceviz fidanları, ağaçları etkilenecektir. Yine güneşlenmesi az karanlık vadiler seçilmelidir. Ormana komşu cevi bahçelerinde, ağaçlanmış alanların soğuk havayı depoladığı, yüksek orman ağaçlarının güneşi engellediği ve birçok meyve zararlısına yataklık etmesi bakımından tampon bölge ayrılmasında fayda vardır.

Yamaç yerlerde aşılı ceviz fidanı dikilecekse yamacın yönü dikkate alınmalıdır. Kuzeye bakan yönlerde çiçeklenmenin gecikmesi kırağı açından avantaj olabilir. İlkbahar erken donlarının zararının olmadığı yerlerde, erkenciliğin avantaj olduğu yerlerde güneye bakan yamaçlar seçilebilir.

Seçilecek arazinin toprağı toprak isteklerinde anlatıldığı gibi derin, hafif, su tutma kapasitesi yüksek, taban suyu biriktirmeyecek bir yer olmalıdır. Taban suyu büyüme sezonunda 1 – 1,5 m nin altında olmalıdır.

Sonuç olarak ceviz asırlık ömrü olan, meyvesi ve kerestesi değerli ağaçların başında gelir. Bu yüzden ceviz bahçesi kurulumu yaparken ilk adımları doğru atmak gerekir. Öncelikle doğru firmadan doğru fidanı tercih etmelisiniz. Bunun için firmamız gibi gerek yurt içi gerekse yurt dışı tecrübesi olan, uzun yıllardır bu işi yapan firmaları tercih etmelisiniz. Ceviz fidanı üretimini 35 yıldır yapan firmamız, bu konuda Türkiye de ki en tecrübeli üretici firmadır. Tecrübemizi sürekli uluslararası kaynakları ve uluslar arası yatırımları inceleyerek geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yüzden ceviz bahçesi kuracak çiftçilerimiz bilgilerimiz ve kaliteli ceviz fidanlarımız ışında bahçe kurarsa sonuçların çok iyi olacağından emin olabilirler. Firma olarak size özel kurulum ve bakım programı hazırlayarak işinizi kolaylaştırıyor ve risksiz hale getiriyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İletişim Bilgilerimiz

adres Yenice Mahallesi Bandırma Yenice Yolu 13. KM No : 191 Bandırma / Balıkesir

mail destek@gunesfidancilik.com.tr

telefon (0266) 718 49 68

mobil Mümin KARGI : 0535 799 87 71

Güneş Fidancılık

güneş fidancılık logo

Chandler Ceviz Fidanı Siparişi

Mümin Kargı

telefon 0535 799 87 71

Müjdat Kargı

telefon 0535 764 51 88

İletişim Ofisi Adres

 Yenice Mahallesi Bandırma Yenice Yolu 13. KM No: 191 Bandırma / Balıkesir

E-Posta

mail destek@gunesfidancilik.com.tr